avatar

Прэзентацыя дэбютнага альбома MoonWay
Апублікавана у Навіны



Такім чынам, прэзентацыя дэбютнага альбома менскай каманды MoonWay у былым Джолі Роджэр, які зараз завецца Rocker Bar.

Пасля рамонту памяшканне дастакова моцна змянілася і гэта было прыемным сюрпрызам. Памянялася ўсё афармленне клуба. Зараз ён аформлены у пафасна-гатычных чорна-чырвоных танах.Сталоў стала нашмат меней і практычна ўсё памяшканне зараз адведзена пад танцпляц. Не засталося ні плакатаў, ні сетак, ні рыбы за сцэнай. Памяшканне зараз выглядае значна больш прэзентабельна і сур’ёзна. З непрыемных сюрпрызаў варта адзначыць толькі адсутнасць халадзільніка для піва. Прычына цалкам відавочная, але цёплае піва ўсё роўна не прыемна.

У падтрымку Moonway былі абраны менскія гурты BansheeіТень Истины, якія граюць надтадзіўнагавыгляду alternativerock. Прычым калі Тень Истины, не гледзячы на капіяванне ўсяго з кучы іншых “альтэрнатыўных гуртоў з жаночым вакалам”, яшчэ можна было слухаць і нават пачуць нешта цікавае, то ў Banshee не было ні цікавай музыкі, ні добрага вакалу, ні незвычайнай знешнасці, ні якой бы там ні было якасці. Тень Истины жа паказалі трохігоршы гук, але пры гэтымзначнабольш якасны і цікавы выступ.

Вінаватых урачыстасці, менскую doom metal каманду Moonway, я ўжо чуў недзе паўгады назад, але з практычна цалкам іншым складам. Не магу сказаць, што змена пайшла гурту на карысць, алеяк і на шкоду. Я не пачуў якаснай розніцы, зрэштыпрычынай гэтага хутчэй за ўсё стаў не самы лепшы гук, не гледячы на добры апарат і гукача. Гэта ўсё той жа вельмі атмасферны death/doomсамноствам клавішных партыяй і чыстым вакалам.
А вось на сцэне гурт стаў глядзецца нашмат лепш, дзякуючы паводзінам клавішніка і гітарыста/вакаліста. Надта ўпэўненая і магутная падача.

Той жа клавішнік здзівіў вельмі нядрэнным чыстым вакалам. А вось “бруднага” вакалу практычна не было чуваць па віне той жа самай апаратуры і памяшкання.
Што сапраўдыварта адзначыць, так гэта падтрымку залы. Такой колькасці здэйдж-дайвінга ў Роджэры ніколі не было, прынамсі на маёй памяці.

У цэлым канцэрт расчараваў даволі слабым сапартам і гукам, але вылучыўся атмасфернасцю і энергіяй хэдлайнераў. А таксама падтрымкай залы. Зараз засталося дачакацца афіцыйнага рэлізу дэбютнага альбома Moonway.

Рэцэнзія: Blainer .
Пераклад: DuDka


Расейскамоўная версія
Итак, презентация дебютного альбома минской команды Moonway в бывшем Джоли роджере, который теперь зовется Rocker Bar. После ремонта помещение достаточно сильно изменилось и это было весьма приятным сюрпризом. Поменялось все оформление клуба. Теперь он оформлен в пафосно-готичных черно-красных тонах. Столов стало намного меньше и практически все помещение теперь отведено под танцпол. Не осталось ни плакатов, ни сеток, ни рыбы за сценой. Помещение теперь выглядит гораздо более презентабельно и серьезно. Из неприятных сюрпризов стоит отметить лишь отсутствие холодильника для пива. Причина вполне очевидна, но теплое пиво все равно неприятно.

В поддержку Moonway были выбраны минские группы Banshee и Тень Истины, играющие весьма странного вида alternative rock. Причем если Тень Истины, не смотря на копирование всего с кучи других «альтернативных групп с женским вокалом», еще можно было слушать и даже услышать что то интересное, то у Banshee не было ни интересной музыки, ни хорошего вокала, ни необычной внешности, ни какого бы то ни было качества. Тень Истины же показали немного более худший звук, но так же гораздо более качественное и интересное выступление.

Виновников торжества, минскую doom metal команду Moonway, я уже слышал где то пол года назад, но с практически полностью другим составом. Не могу сказать, что смена состава пошла группе на пользу, впрочем как и во вред. Я не услышал качественной разницы, впрочем причиной этого скорее всего стал не самый лучший звук, не смотря на хороший аппарат и звукача. Это все тот же весьма атмосферный death/doom со множеством клавишных партий и чистым вокалом.
А вот на сцене группа стала смотреться намного лучше благодаря поведению клавишника и гитариста/вокалиста. Весьма уверенная и мощная подача.
Тот же клавишник удивил весьма неплохим чистым вокалом. А вот «грязного» вокала слышно практически не было по вине той же самой аппаратуры и помещения.
Что действительно стоит отметить, так это поддержку зала. Такого количества сдейдж-дайвинга в роджере никогда не было, по крайней мере на моей памяти.

В целом концерт разочаровал довольно слабым саппортом и звуком, но выделился атмосферностью и энергией хэдлайнеров, а так же поддержкой зала. Теперь осталось дождаться официального релиза дебютного альбома Moonway.

1 каментар

avatar
Зроблены пераклад. Чытаем.
Каб пакінуць каментар