avatar

Сумесны рэліз Gods Tower і Wargaming
Апублікавана у Навіны

Гурт Gods Tower выпускае 4 сьнежня сінгл пры падтрымцы World of Tanks

Легендарны беларускі рок-гурт Gods Tower запісаў сінгл "Roll Out". У яго ўвайшлі новыя песьні "Roll Out" і "Field of the Dead".

Сінгл лагічна працягвае тэматыку войнаў, да якой Gods Tower зьвярталіся больш за 10 гадоў таму: на думку музыкаў, кампазіцыя стане ў адзін шэраг з баевікамі «Heroes Die Young» і «Civilization».

«Roll Out» выдадзены ў выглядзе сяміцалевай вінілавай кружэлкі і аўдыёкасеты пры падтрымцы кампаніі Wargaming.NET, чыя гульня «World of Tanks» стала натхняльніцай кампазіцыі «Roll Out».

Абодва выданьні будуць утрымліваць спецыяльныя налепкі зь інвайт-кодамі для гульні.

Лідэр Gods Tower Уладзіслаў Наважылаў (aka Lesley Knife) распавёў пра гісторыю стварэньня кампазіцыі:

«Гульня World of Tanks зьявілася ў маім жыцьці паралельна з адраджэньнем гурта і яна першым часам толькі і ратавала мяне ад дэпрэсіі. Ці варта зьдзіўляцца, што менавіта гэтая гульня стала крыніцай натхненьня для першай па-сапраўднаму новай рэчы? І што робіць яе асабліва сімвалічнай — тое, што мы ўжо даўно прадбачылі напісаньне такой песьні. Усё склалася ўдала, што тут скажаш… так што „Roll Out“!

4 сьнежня, у першы дзень тура сінгл „Roll Out“ афіцыйна выйдзе на носьбітах, будзе прэзентаваны ў інтэрнэце і даступны ў лічбавай версіі.

У падтрымку гэтага рэліза Gods Tower адправіцца з турам „Roll Out“ па Беларусі, Расеі, Украіне, а таксама выступіць на літоўскім фэсьце Vilku Ziema.

Упершыню „Roll Out“ прагучаў на канцэрце BelMetal: Burning Wheel


Даты наступных выступаў:

04.12.2013, Віцебск;
05.12.2013, Магілёў;
06.12.2013, Гомель;
07.12.2013, Менск;
08.12.2013, Горадня;
14.12.2013, Вільня;
15.12.2013, Берасьце;
21.12.2013, Бранск;
22.12.2013, Кіеў;
27.12.2013, Масква.

4 каментара

avatar
Продались создателям недоигры, лишь занявшей пустующую нишу.
Годная музыка была раньше.
avatar
создателям недоигры, лишь занявшей пустующую нишу.
Я в ВоТ никогда не играл, но что-то мне подсказывает, что очень трудно создать продукт, которым пользуются 60 млн. потребителей по всеми миру.

Продались..
Так, давай разбираться. Годстауэры уже давно активно задрачивают в танки. Раз они этим занимаютися, наверняка это им нравится. Нравится так, что это их вдохновляет. Раз тебя что-то вдохновляет, то твое творчество искреньне. В этом случае абсолютно влевать сколько человек получает за свою работу.

А теперь давай займемся разоблачением. Впервые „Roll Out“ был представлен у нас на концерте. Хм… почему они не приберегли сингл для совместного выступления с варгеймингом? Почему организатороми текущих туров не являются варгейминг? Почему даже логотипа на афише нет???

Давай перечитаем статью. ГТ не написали песню на заказ, а просто получили деньги от варгеминга для того, чтобы кто-то мог купить эту песню в магазине.

Вероятно перемены в творчетсве связаны с изменением композитора?

ИТОГО: гт — молодцы, варгейминг — молодцы. Все как и должно быть.
avatar
Миллионы мух не могут ошибаться. Особенно если лепешка одна и нет альтернативы. Отношение ВАГи к пользователям, как к мухам, ярко прослеживается на форумах, где работают некомпетентные колхозники, которым дали немного власти.
Зачем ВАГе помогать группе? — реклама (ну явно не из-за великого альтруизма).
Зачем ГТ пиарить ВАГу — деньги (ну не партии же они им помогали записывать). Можно называть такие отношения разными словами, но я предпочитаю слово «продались». Аршавин мог вполне искренне есть чипсы Лейз и до того, как продался этой компании с недочипсами, например.
Своим постом я больше подчеркиваю свое неуважение к ВАГе, чем качу бочку на ГТ. Деньги всегда нужны, но спонсор не очень.
Перемены в творчество действительно связаны с «уходом» гитариста с его неповторимым стилем.
avatar
Ой. Забыл удалить запись про некомпетентных колхозников на форуме. Это было лишним.
Каб пакінуць каментар